För att ge dig bättre service använder vi cookies. Genom att fortsätta på sidan godkänner du vår användning av cookies.

Fiberuttag COWO Kit 2xAPC Patch UPC-APC 0,5 m

Artikelnummer 1289012
Prisgrupp NOD2
Styck
Produktfråga

Vad vill du veta om Fiberuttag COWO Kit 2xAPC Patch UPC-APC 0,5 m?

Skicka

Beskrivning

Fiberuttag komplett anpassat för t ex villa eller lägenheter. Snygg, enkel och flexibel termineringsuttag. Noga utvalda komponenter för trygg installation, robust och snyggt uttförande i kundmiljö. Böjokänslig fiber för att minimera förluster i anläggningen.

 

Kit med följande komponenter

Termineringbox för innomhusbruk

1 x Commscope COWO

Korskopplingskabel

1 x G657A2 SC/UPC-SC/APC 3mm 0,5m (Blå-Grön)

Fibersvansar

2 x G657A2 SC/APC 900 µm tight buffer 1m (Grön)

Mellanstycken

2 x Mellanstycke Simplex SC/APC Zr Intern sluta inkl damskydd (Grön)

Skarvskydd

2 x krymphylsa 45 mm

Prestanda

Insertion Loss ≤0,3dB

Return Loss UPC ≥50 dB

Return Loss APC ≥60 dB

Brandklass Patch: CPR Cca (LSZH)

Referenser

Insertion Loss IEC 61300-3-4 metod B

Return Loss IEC 61300-3-6 metod 1

Läs mer ...

Egenskaper

Förpackning
1
Vikt
0.15
Produkten har lagts i din varukorg Visa varukorgenTill kassan